טופס יצירת קשר

יצירת קשר איור

לחץ נפשי – מאמרים

מתח נפשי וחרדה הם מנגנונים טבעיים שלפעמים יוצאים מכלל שליטה. כשזה קורה, הם פוגעים בתפקוד, ברווחה האישית ובבריאות הפיסית והנפשית. כשמתח וחרדה הופכים מאורחים מזדמנים לתושבי קבע, יש לפנות לאנשי מקצוע ולהחיל שינוי ניכר באורח החיים.

מצבים מאתגרים מתרחשים בחיינו לעיתים קרובות, וככל שהחיים שלנו יותר מלאים בפעילויות ובמטרות, כך עולה גם תדירות התרחשותם. חשוב לדעת איך לגשת לאותם מצבים, איך להתכונן אליהם ואיך להתנהג במהלכם בשביל לשמור על רמת התפקוד והרווחה.

לחץ בעבודה הוא דבר שרוב האנשים מכירים בשלב כלשהו בחייהם, ובמינון הוא יכול לשפר את היכולות ולתת מוטיבציה, אך כשהוא נמשך לאורך זמן וגורם סבל, הוא הופך לבעיה. לחץ בעבודה עלול לגרום לתסמינים גופניים ונפשיים המשפיעים על האדם וגורמים סבל וקושי, ולכן חשוב לטפל בו.

משיבוש פעילות העיכול ועד להגברת הסיכון לסרטן – לחץ נפשי עלול להשפיע לרעה על בריאות הגוף והנפש בשורה ארוכה של היבטים. שאלון אבחון סטרס יעזור להבין האם אתם מתמודדים עם עוד רגש טבעי שלא נעים לחוות – או שיש כאן בעיה שדורשת התייחסות מעמיקה יותר.

לחץ בהריון יכול להיות חלק טבעי מהשינוי ומההתרגשות לקראת הרחבת המשפחה, אך יכול גם להיות תוצאה של חרדות וסטרס. ללחץ שמקורו בפחדים ובחרדות מהלידה, מההורות ומהשינוי הגדול יכולות להיות השפעות על האם ועל העובר ואף על התינוק לאחר הלידה. טיפול ממוקד יכול לסייע ולשפר את המצב.